Prisoners

153 dakikalık bir film. Süreye aldanıp hala izlemeyenler varsa tavsiyeme uysun filmi izlesin. Film bittikten sonra hayatlarından 153 dakikanın su gibi akıp gittiğini düşüneceklerdir. Prisoners‘ın başrollerini Hugh Jackman ve Jake Soyadınıgoogledanbakmadanyazamadığım paylaşıyor. İki aileyi ve birden ortadan kaybolan iki kız çocuğunu ele alıyor. İşin içine daha sonra polisimizde katılıyor.
Filmi bir çok açıdan daha önce bahsettiğim Jagten‘e benzettim. Jagten hakkındaki yazım için (bkz: İskandinav Sineması Titretir) Aynı şekilde Prisoners‘da insana en kötü yönlerini tekrar tekrar gösteriyor. Canı acıyan insan, can yakıyor. Sorgulamıyor, emin olduğunu düşünüp gerekirse gözü kapalı hareket ediyor. Bu filmde bunları Hugh Jackman‘ın canlandırdığı karakterde görebiliyoruz. Wolverine’i böyle güçlü bir karakter çizerken görmek sevindirici. Gerçekten canı yanmış bir baba gibi hareket ediyor. Adını henüz saymadığım Paul Dano ise oynadığı her filmde olduğu gibi Prisoners‘da da döktürmüş. Gözlerinden adeta karakterinin geçmişi fışkırıyor.
Ülkemizde vizyona henüz girmemiş olsada internette gözünüze takılabilir. Kesinlikle es geçmeyin. Ayrıca bir tavsiye; filmin fragmanını bile izlemeyin bakın neler oluyor 🙂