WordPress Teması Customizr’ın Türkçe Çevirisini Tamamladım! 7


WordPress’te Customizr-Wordpresssunulan güzel temaların sayısı gün geçtikçe artıyor. Bunların içinde benimde kullandığım Customizr teması en çok olumlu geri dönüş alanlardan.

Customizr teması responsive (duyarlı ve esnek) bir tema olduğundan her boyutta ekranda; bilgisayar, tablet, akıllı telefon vs. son derece güzel görünmekte ve bunlara uyumlu çalışmakta.

Temanın eksiklerinden birisi arayüz dil seçeneklerinde Türkçe olmamasıydı. Bu açığı temanın sahibi Nicolas ile aştık. Kendi yaptığım Türkçe çeviri artık temanın dil seçeneklerinde mevcut. Henüz canlı olarak uzun kontroller yapamadım. Bu temayı kullananlardan birisi iseniz gördüğünüz eksiklikleri ve yanlışlıkları bana iletirseniz sevinirim.

Temayı daha yakından incelemek ve indirmek için aşağıdaki sayfalara gözatabilirsiniz:

WordPress Tema Sayfası

Customizr Resmi Sayfası

Share Button
 • firat

  adamın sitesinde yok senin ceviri dostum nereden bulabiliriz?

  • ahakanergun

   merhaba, tercüme son sürüm costumzr ile geliyor WordPress dilinin Türkçe olması lazım.

   değilse:
   wp-config dosyasında aşağıdaki satırı bulun,
   define (‘WPLANG’, ”);

   ve aşağıdaki gibi değiştirin.
   define (‘WPLANG’, ‘tr_TR’);

   yine olmuyorsa dil dosyalarını doğrudan yükleyebilirsiniz. Bunun içinde acele etmeyin dil dosyalarında bazı güncellemeler yapıyorum. Yeni sürümle birlikte aktif olur, ayrıca burada da yayınlarım.

   teşekkürler

 • ercüment

  Ben dil dosyasını çok önceden kendim çevirmiştim fakat bir problem var mesela yazar adına etiket adına ya da kategori adına tıkladığımda category archieves tag archieves author archieves olarak görünüyor hala. acaba düzenlediğim dil dosyasında mı problem var diye sizin dil dosyalarını attım fakat yine aynı şekilde kendi yaptığım çeviri ve duruyor herhangi bir şey değişmedi problem sizce ne olabilir?

  • ercüment

   sorunu buldum lang klasörü içinde 2adet türkçedil dosyası varmış. ben henüz tr çeviri yokken kendim çevirdiğimden ve eski çeviri dosyasının güncellendikten sonra değişmesinden dolayı bazı çeviriler görünmüyormuş. bu arada çeviriniz de bazı yazım hataları ve mantık hataları var mesela arama sonucunda hayır arama sonuçları şeklinde görünen bir yer var no=jayır olarak çevrildiğinden olmuyor

   • ahakanergun

    evet orayı farkettim, no search result için gözden kaçmış. malesef no=hayır sonucunun search result’a bağlı olduğunu düşünememişim. ayrı yerden çekiyor çünkü. sorunu tema sahibine iletmiştim, yakındaki güncellemelerde düzelecektir.

 • Merhaba,

  Siteyi inceledim image sizeleri biliyorum ama o circle icinde resim yarim yarim cikiyor. Bir turlu beceremedim. Sizinkinde tam yuvarlak cikmis postta. Regenerate thumbnails kullandim olmadi kendim officeden resize yaptim yine olmadi hatta sliderlarda da problem yasiyorum.
  siz ne tavsiye edersiniz image size icin yada bir plugin?

  • Merhaba sitenizde resimlere baktım göremedim. yuvarlaklarda görünmesini istediğiniz sayfaya girdikten sonra öne çıkarılmış görsel (featured image) seçeneğinden resmi upload yaptığınız sürece sıkıntı olmaması lazım. ben 500x500px kare resimler kullanıyorum. belki kare olmadığı için kenarlardan boşluk kalıyordur.